Razdoblje velikih ulaganja je počelo 1910. godine: fabrika keramike je proširena kako bi se povećala proizvodnja pločica, a osim toga, fabrike su opremljene savremenim mašinama za proizvodnju opeke kako bi se uvele najmodernije proizvodne metode.
Početak rata 1914. godine prouzrokovao je krizu u građevinskoj industriji. Brojni projekti su bili obustavljeni, a dve trećine radnika upućeno je u vojsku pa je broj radnika pao sa oko 2.300 na oko 570. Kao rezultat toga, proizvodnja se skoro zaustavila, osim privremenih operacija koje su vodile žene, devojke i stariji radnici.
Navedeni period po mnogom je bio težak. Prvenstveno zbog nastale nestašica hrane, a problematičnost u nabavci potrošnog materijala dodatno je otežavala proizvodnju. Zbog nedostatka goriva ciglana je radila sa gubitkom.
Uprkos tome, Wienerberger se uspeo proširiti čak i u tako teškim okolnostima, kupujući građevine od opeke i zemljišta u blizini Beča. To je bila nada za oporavak nakon rata, što je podstaklo upravu da nastavi svoj put širenja.
Nakon rata usledio je period inflacije i velike depresije. Inflacija je dramatično porasla, a nove mere koje su uvedene zbog nacionalizacije prisilile su Wienerberger da proda svoju imovinu u Mađarskoj, Čehoslovačkoj i Jugoslaviji. Budući da su građevinske aktivnosti godinama stagnirale, kompanija se suočila sa ogromnim poteškoćama, koje su dodatno pogoršane svetskog krizom, 1929. godine.